Fejlesztő-Német nyelvtudással (REF1678I) at Deutsche Telekom IT Solutions #vacancy #remote

A cég leírása

A Deutsche Telekom IT Solutions (korábban IT Services Hungary, ITSH) Magyarország legnagyobb ICT-munkaadója, a Deutsche Telekom Csoport tagja. A 2006-ban alakult, több mint 5000 fős cég az informatikai és telekommunikációs szolgáltatások széles körét nyújtja. A vállalat 2019-ben elnyerte a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) legjobb oktatási együttműködésért járó díját, a PwC Magyarország független felmérése alapján a legvonzóbb magyarországi munkahelyek közé tartozik, és a legetikusabb multinacionális vállalat címét is megkapta. A cég folyamatosan fejleszti négy – budapesti, debreceni, pécsi és szegedi – telephelyét, és várja képzett informatikai szakemberek jelentkezését a csapatába.

Az állás leírása

Munkaköri leírás

Fejlesztői csapatunkba keresünk ambiciózus, németül beszélő, tapasztalt fejleszőket egy német multinacionális logisztikai vállalat Linux alapú operációs rendszerein futó alkalmazások illetve rendszerek telepítéseihez,konfigurálásaihoz, támogatásához. Amennyiben szereted a kihívásokkal teli feladatokat, a rugalmas munkaidőt, szeretnél otthonról dolgozni, és több éves tapasztalattal rendelkezel,mint fejlesztő illetve szívesen használod német nyelvtudásodat a mindennapi kommunikációban, akkor Te vagy a megfelelő személy számunkra!

IBIS Alkalmazás*

Az IBIS a Deutsche Post postai szektorban működő időmenedzsment rendszere, amellyel az ügyfél kiértékeli és megtervezi a kézbesítési körzeteket/kézbesítési útvonalakat (azokat a területeket, ahol a kézbesítők kézbesítik a leveleket). A kézbesítő által végzett minden tevékenységet figyelembe veszünk. Ez magában foglalja az utak lefedését is.

Az IBIS rendszer számos interfész-partnerrel cserél információt, mint bemeneti adatot az értékeléshez/tervezéshez és adatainak további feldolgozásához, beleértve: csomagterületi rendszerekkel is.

Feladatok

  • Fejlesztői terület szakértőjeként részt vesz különböző fejlesztési megoldások tervezésében.
  • A hangsúly 39 helyi Oracle adatbázisra + 1 központi Oracle rendszerre helyeződik, számos interfészpartnerrel.
  • Fejlesztési feladatok az adatbázis-környezetben (az adatmodell bővítése – Oracle, PostGreSQL, PLSQL, nézetek stb.)
  • A funkcionálisan és műszakilag heterogén rendszer karbantartási tevékenysége
    • REST szolgáltatások (Java SpringBoot)
    • PostGreSQL adatbázis
    • Oracle adatbázisok
    • cron feladatok konfigurálása
    • Adatelemzés hiba esetén,
    • Adatjavítás
  • Monitoring, problémaelemzés, megoldási lehetőségek keresése, hibaelhárítás.
  • Ellenőrzi a kódolás helyességét és működését
  • Adatbázis hangolás

Képzettség

Elvárások

  • Német nyelv magas szintű ismerete
  • Informatika, matematika, műszaki, mérnöki vagy természettudományi szakon végzett tanulmányok vagy hasonló szakmai képzés, 3-5 év szakmai tapasztalat multinacionális környezetben
  • Fejlesztői rendszerek ismerete (Oracle (DB knowledge), Postgres SQL DB, SQL, PLSQL).
  • Java, SpringBoot (REST, JPA/Hibernate),Kubernetes ismerete
  • Kiváló képesség a műszaki megoldások egyedi értékelésére.
  • A szükséges döntések meghozatala bármilyen jellegű incidens és feladat megoldása során.
  • Agilis gondolkodásmód
  • Kiváló német nyelvtudás szóban/írásban,
  • Kényelmesen érzi magát multikulturális környezetben
  • Erős kommunikációs készség
  • Analitikus gondolkodás

További információk

* Please be informed that our remote working possibility is only available within Hungary due to European taxation regulation.

PostgreSQL REST Spring Boot Kubernetes Java JPA Hibernate Linux PL/SQL Oracle