Senior Frontend Developer at Experis Manpower Group #vacancy #remote

Obowiązki:

  • tworzenia komponentów wykorzystując nasz autorski Design System
  • tworzenia komponentów Vanilla JS oraz Web Components
  • tworzenia wysp w naszym autorskim frameworku (podobnie jak w Astro)
  • tworzenia komponentów Reactowych po stronie serwera (NodeJS / SSR)
  • pisania kodu spełniającego potrzeby biznesowe w ulubionej technologii
  • tworzenia testów jednostkowych (Vitest / Jest)
  • dbania o dokumentację projektu
  • dbania o wydajność aplikacji oraz o metryki jak Core Web Vitals
  • dbania o SEO oraz dostępność dla robotów sieciowych
  • pomocy w budowaniu architektury aplikacji, użycia narzędzi lub przygotowaniu konceptów rozwiązań
  • dokumentowania trudnych technologicznych decyzji w postaci dokumentacji lub ADR (Architecture Decision Record)

Pamiętaj, że nie na wszystkim musisz się znać, ale wszystkiego możesz się nauczyć!

Wymagania:

  • minimum 8 lat doświadczenia w branży technologicznej, w tym co najmniej 5 lat doświadczenia w pracy z głównymi technologiami
  • co najmniej 1 rok doświadczenia w roli lidera technicznego lub w innych rolach liderskich
  • znajomość JavaScript (ES2020+) / TypeScript (5+)
  • znajomości Reacta 18+ (hooks API)
  • znajomości CSS-in-JS (Styled Components, Emotion, CSS Modules)
  • znajomości zagadnień optymalizacji (JS, Browser, NodeJS)
  • komunikatywność
  • znajomości HTML5 (semantyka)
  • znajomości CSS 3, 4 oraz preprocesorów (mile widziany SCSS)
  • podstawowej znajomości NodeJS (LTS, 20+)
  • znajomości GraphQL oraz API RESTful
  • umiejętności pisania testów jednostkowych oraz integracyjnych (mile widziane: vitest, jest, testing-library)
  • języka angielskiego na poziomie umożliwiającym korzystanie z dokumentacji
  • otwartość na niepoznane dotychczas języki i technologie (również legacy)

Nice-to-have:

  • Śledzenie nowości w zakresie frontendu
  • Redux (mile widziane: signal/observable state managers)
  • znajomości Web Components API
  • znajomości zagadnień SSR (mile widziany Next.js)
  • znajomości protokołu
  • znajomość zagadnień monitorowania oraz debugowania aplikacji
  • znajomość zagadnień Core Web Vitals oraz narzędzi Lighthouse, Page Speed Insight

Lokalizacja: Kraków / Warszawa / 100% remote

Jest.js GraphQL styled-components HTML5 web-component Redux REST Node.js emotion css-modules Vanilla.js JavaScript vitest server-side-rendering Frontend css-in-js Sass (Syntactically Awesome Style Sheets) TypeScript core-web-vitals Search Engine Optimization (SEO) lighthouse testing-library Next.js CSS

Залишити відповідь