System Administrator (IT Shop) (REF2894W) at Deutsche Telekom IT Solutions #vacancy #remote

A cég leírása

A Deutsche Telekom IT Solutions (korábban IT Services Hungary, ITSH) Magyarország legnagyobb IKT-munkaadója, a Deutsche Telekom Csoport tagja. A 2006-ban alakult, több mint 5000 fős cég az informatikai és telekommunikációs szolgáltatások széles körét nyújtja. A vállalat 2019-ben elnyerte a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) legjobb oktatási együttműködésért járó díját, a PwC Magyarország független felmérése alapján a legvonzóbb magyarországi munkahelyek közé tartozik, és a legetikusabb multinacionális vállalat címét is megkapta. A cég folyamatosan fejleszti négy – budapesti, debreceni, pécsi és szegedi – telephelyét, és várja képzett informatikai szakemberek jelentkezését a csapatába.

Az állás leírása

Csapatunk standardizálja, implementálja és fejleszti a Deutsche Telekomban szinte mindenhol jelenlévő IT shop rendszer, a MyIT folyamatait! Gyere, és tarts velünk!

  • A rendszerünkbe folyamatosan kerülnek be új “termékek”, ezek integrálását a napi rutinunkba folyamatosan végezzük
  • A munkafolyamat programozásához SQL-t használunk
  • Az SQL mellett a Powershell segítségével menedzseljük a kapcsolódó backend rendszereket, legyen szó Active Directory-ról, szoftverdisztribúcióról, levelezésről, stb.
  • Folyamataink és munkánk megosztásához az ITIL keretrendszere mérvadó.
  • Rengeteg másik csapattal vagyunk kapcsolatban és nyújtunk segítséget egymásnak

A MyIT üzemeltetése során:

  • incidensek megoldásával foglalkozunk 2nd level csoportként
  • proaktív error handling-et végzünk: még azelőtt kijavítjuk a hibák nagy részét, hogy a felhasználó egyáltalán észrevenné, hogy a rendelésével valami baj van
  • aktívan támogatjuk a Deutsche Telekom infrastrutúráját (Nucleus és egyéb eszközök; levelezés, Fileservice, stb.)
  • szorosan együtt dolgozunk a 1st levellel és az E2E csoporttal
  • részt veszünk a MyIT tesztjében is

Ezen felül a következő riportinghoz kapcsolódó speciális feladatok várnak:

  • Riportok létrehozása SQL-lel és naprakészen tartása
  • Szerverhozzáférések kiosztása, kezelése
  • Riporting szerveren a riportok kezelése
  • Grafana Admin felületek létrehozása és karbantartása
  • Elkészült riportok és lekérdezések kimutatása a Grafana Dashboardon

Képzettség

  • Min. 2 év releváns tapasztalat
  • Angol nyelvtudás (min. B2)
  • SQL ismerete
  • ITIL módszertan ismerete
  • Tudj scriptelni Powershell használatával!

Előnyök:

  • Power BI ismerete
  • Német nyelvtudás

További információk

* Please be informed that our remote working possibility is only available within Hungary due to European taxation regulation.

System administration SQL powershell itil Power BI

Залишити відповідь